Sesja Studencka

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (koronawirusa) i wynikającą z tego faktu koniecznością zmiany terminu konferencji Forum Gospodarki Energetycznej KRAKÓW 2020 Sesja Studencka odbędzie się 30 sierpnia 2020 r. Miejsce wydarzenia pozostaje bez zmian.


Drodzy studenci!
Zachęcamy do wzięcia udziału w Sesji Studenckiej 15 marca 2020 roku w Hotelu Qubus (ul. Nadwiślańska 6). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wysłuchania ciekawych referatów zgłoszonych do tegorocznego konkursu!
Prelegenci będą walczyć o atrakcyjne nagrody rzeczowe, dla uczestników biernych przewidziane są gadżety konferencyjne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres e-mail: student@paee.org.pl


Szanowni Państwo,

ze względu na otrzymywane od Państwa prośby postanowiliśmy wydłużyć czas na przesyłanie zgłoszeń. Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 3 lutego 2020 r.

Rozstrzygnięcie I etapu konkursu nastąpi do dn. 10 lutego 2020 r.


Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Sekcję Studentów Stowarzyszenia na Rzecz Gospodarki Energetycznej Polski (PAEE, http://www.paee.org.pl). Zgłoszone referaty zostaną zaprezentowane podczas Sesji Studenckiej, odbywającej się na nadchodzącym Forum Gospodarki Energetycznej KRAKÓW 2020.

Temat obrad Sesji brzmi:
„Przyszłość krajowego rynku paliw i energii – perspektywy na nową dekadę”

Sesja odbędzie się w dniu 15 marca 2020 roku w Hotelu Qubus w Krakowie i będzie otwierała trzecie Forum Gospodarki Energetycznej. Konkurs skierowany jest do studentów pierwszego oraz drugiego stopnia. Aby wystąpić podczas Sesji należy przygotować prezentację oraz abstrakt podsumowujący i przesłać je na adres e-mail (fge@min-pan.krakow.pl) do 10 stycznia 2020 r. wraz z wypełnioną Kartą Uczestnictwa. Wybrani referenci będą mieli okazję wygłoszenia swoich referatów przed uczestnikami Forum oraz (w przypadku zwycięstwa) publikacji artykułu w czasopiśmie Zeszyty Naukowe IGSMiE PAN.

Inicjatywa ta jest wyjątkową okazją do zaprezentowania swoich zainteresowań przed gronem ekspertów z branży paliwowo-energetycznej oraz innych studentów zajmujących się podobną tematyką. Dodatkowo prelegenci mają szansę na zdobycie cennych nagród rzeczowych przygotowanych przez sponsorów.

Partnerem tytularnym Sesji Studenckiej została Enea S.A.
Partnerem medialnym Sesji Studenckiej będzie Radio 1.7.


Wywiad ze zwycięzcą ubiegłorocznej sesji studenckiej Adamem Suskim

Co dał Ci udział w Sesji Studenckiej FGE?

Udział w Sesji Studenckiej Forum Gospodarki Energetycznej KRAKÓW 2019 był dla mnie pierwszą możliwością pokazania moich zainteresowań I wyników mojej pracy osobom spoza grona studenckiego. Naszym wystąpieniom przyglądali się czołowi pracownicy naukowi oraz przedstawiciele przemysłu z branży energetycznej, co dla studenta dopiero wkraczającego w ten świat jest niezwykłym doświadczeniem. Wiele osób z widowni w trakcie przerwy podchodziło i zadawało pytania, chcąc dowiedzieć się więcej o naszych pracach. Było to naprawdę motywujące do dalszego działania! Dodatkowo, pozwoliło mi to zdecydowanie podszkolić moje umiejętności prezentacyjne i komunikacyjne. Ogromnym atutem, była również możliwość spędzenia czasu z innymi studentami zainteresowanymi branżą energetyczną na wielu różnych płaszczyznach, posłuchania ich referatów, porozmawiania o ich pracy, czy wymienienie doświadczeń i opinii. Część z zawartych w ten sposób kontaktów na pewno będzie przydatna w przyszłości!

Jak przebiegła sesja?

Podczas sesji studenckiej można było odczuć, że jest ona częścią większego i znaczącego wydarzenia. Sala konferencyjna hotelu Qubus i banery sponsorów stworzyły prawdziwy klimat profesjonalizmu. Sesja rozpoczęła się przemówieniem prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Gospodarki Energetycznej Polski, Prof. Jacka Kamińskiego, który przedstawił komisję oceniającą oraz podkreślił doniosłość wydarzenia. Można było poczuć, że jest się częścią czegoś wyjątkowego. W trakcie sesji przedstawiono osiem referatów, a podczas przerw mieliśmy okazję porozmawiać ze zgromadzonymi gośćmi ze świata nauki i sektora paliwowo-energetycznego.

Nagrody, podsumowanie?

Komisja uznała moją prezentację za najlepszą, chociaż wszystkie referaty stały na bardzo wysokim poziomie, a ich interdyscyplinarność sprawiała, że decyzja mogła być trudna. Zdecydowanie zaskoczyła mnie skala nagród rzeczowych. Mimo faktu, że była to pierwsza odsłona tego konkursu, pierwsza trójka otrzymała wartościowe i przydatne w codziennej pracy studenta nagrody jak sprzęt elektroniczny (laptopy, tablety) oraz książki.

Uczestnictwo w Sesji pozwoliło mi nabyć wiele cennych kontaktów, a także jest silnym punktem mojego obecnego CV. Na odbytych już po sesji rozmowach rekrutacyjnych zawsze podkreślałem to uczestnictwo i czego mnie to nauczyło. Myślę, że przyczyniło się to w pewnym stopniu do faktu, że udało mi się kontynuować swoją naukę za granicą na Technical University of Denmark w Kopenhadze.